RZS - Rychlá záchranná služba pro ordinaceHOT-LINE 725 144 164
HOTLINE
725 144 164

NÁJEMNÍ SMLOUVA


Rizika pronajímatelů nebo nájemců nebytových prostor!!

Opět se vracíme ke "starému" tématu: Protože někteří lékaři vlastní a pronajímají ordinace a další lékaři jsou v pronájmu, tedy v nebytových prostorách, pak je třeba vědět o rizicích, která přinesla změna Občanského zákona od roku 2014.
O jaká rizika jde a jak se před nimi chránit i v roce 2015? Tento článek čerpá ze zdroje www.jakpronajimatnebytoveprostory.cz.

Pokud máte co do činění s nebytovými prostory, následující řádky a odkazy vám mohou pomoci vás ochránit před nástrahami, které se nyní vynořily v souvislosti s novým občanským zákoníkem. Protože od 1. ledna 2014 platí nový občanský zákoník, kromě nájmu bytů se zásadním způsobem změnila i pravidla pro pronájem nebytových prostor.

Na první pohled se může zdát, že stačí jen oprášit staré smlouvy (či je nechat doběhnout v již uzavřené podobě), informovaní pronajímatelé ale vědí, že v tom číhá velké riziko: Od roku 2014 se totiž nájemcova práva a povinnosti (stejně jako ty vaše) mění podle toho, za jakým účelem nájemce vaše prostory užívá.

To se může zdát jako drobnost, ale hned to vysvětlíme na uvedených příkladech.


    Příklad první - výplata za zákaznickou základnu...

    Příklad druhý - pravidla pro PACHT...

    Příklad třetí - nájem nebytových prostor...

Nejsme dostatečně erudovaní pro detailní rozklad této problematiky. Naším cílem je Vás upozornit na situaci, kterou je třeba řešit a nepodceňovat. Proto přikládáme některé odkazy na další informace.

JINÉ UŽITEČNÉ RADY


Nový počítač, nebo aktualizace windows na vyšší verzi - NA CO SI DÁT POZOR!!!

Před instalací nového operačního systému je NUTNÉ zkontrolovat, zda:

Kontrola kompatibility... - jeden z opomíjených kroků, který se mnohdy velmi prodraží!

Příklad z praxe...

Elektronický podpis... - máte jej opravdu uložený mimo počítač ve správném, použitelném tvaru!

Ambulantní SW... - tady je třeba si ověřit několik věcí najednou.

Rada nad zlato... - i takto lze ušetřit spoustu peněz!!.Dvě tiskárny v ordinaci. Není to zbytečné?

Není, pokud jste na tisku závislí. Pokud díky závadě nemůžete tisknout, druhá záložní tiskárna se jeví jako dobrá investice. Dnešní malé laserové tiskárny se totiž pohybují cenově kolem 3000,-Kč (což je dnes prakticky cena dvou tonerů). Dokonce i multifunkční zařízení, které umí i skenovat a kopírovat, koupíte okolo 6000,- Kč. Této investice se tedy není třeba bát.


Nevytížená sestra

Máte pocit, že vaše sestra je schopná a přitom v ordinaci nevytížená? Podle zkušeností z jiných ordinací se nebojte na svou sestru přenést více agendy. Budete mít více času na pacienty nebo jich odbavíte více. Poraďte se, jak využít schopnosti ambulantního programu, jak rozšířit pracovní povinnosti sestry, nebo jak třeba omezit sestře přístupová práva a přitom neomezit chod ordinace atp.


Stáhnout si windows 10?

Od poloviny roku 2015 se uživatelům windows 7 a windows 8 nabízí ke stažení aktualizace windows 10. Na internetu se šíří rozporuplné diskuze, zda nainstalovat či nikoli. Rozhodnutí je na každém uživateli.

Každopádně obecně platí...

Pokud vás obtěžuje hláška při každém zapnutí počítače, abyste si nainstalovali/objednali nové Windows 10, lze ji vypnout. Návod najdete v článku Jak skrýt (zrušit) upgrade na Windows 10 TP. Pokud si na to sami netroufáte nebo nemáte čas, domluvte se s našimi techniky.