Péče o pacienty je vaše práce, my se umíme postarat o to ostatníHOT-LINE 725 144 164
HOTLINE
725 144 164

Konec podpory Windows 7


Od poloviny roku 2015 se uživatelům Windows 7 a Windows 8 nabízí ke stažení aktualizace Windows 10. Dnes již jsou tyto aktualizace placené a uživatel si je může koupit přímo od svého poskytovatele SW, případně jsme schopni mu zajistit licenci a instalaci Windows 10 my, včetně dalších prací, které je třeba udělat.

Konec podpory Windows 7 na běžnou práci lékaře nemá většinou vliv. Horší je to se zabezpečením počítače a zajištěním dat v případě, že je počítač napojen na internet. Bez ohledu na tvrzení, že postačí firewall a antivir, je třeba si uvědomit, že „záplaty" (opravy) se vydávají z důvodu, že se najde slabé místo systému, které je napadnutelné i přes stávající zabezpečení. Tyto opravy se již nebudou pro Windows 7 vydávat. V ordinaci je nejdůležitější ochránit citlivá data pacientů před jejich zneužitím. Čím dříve tedy zaktualizujete svá Windows, tím nižší riziko ztráty dat hrozí.

Objednejte si reinstalaci na tel. 725 144 164 !


Pokud někdo tvrdí, že " ...poškodit normálního lékaře nikdo nebude mít zájem, to se mě nijak netýká!", tak pravda je taková, že dnešní automatické vyhledávače (roboti) mají za úkol najít otevřené počítače a ty využít. Prostě stále dokola testují nekonečný seznam IP adres a zkouší, kam se mohou dostat. Jakmile se někam dostanou, pak již pracují podle zadaného scénáře. A je jim naprosto jedno, kdo je zdrojem dat a jaká data stahují.

Pokud jste však rozhodnuti i nadále zůstat u Windows 7, tak nejčastější otázkou je, jak dlouho budu moci bez zásahu s Windows 7 pracovat. S tímto již nepodporovaným operačním systémem budete moci pracovat tak dlouho, dokud některý z Vašich dodavatelů (Banka, Certifikační autorita, dodavatel specializovaného HW či SW …) nebude vyžadovat instalaci doplňku, který s Windows 7 již nebude kompatibilní (ovladače k připojeným zařízením, Java, Net framework, Uplety, Prohlížeče …).

Pozor! Před instalací windows 10 je třeba provést několik důležitých kroků:

  • Vytvořit zálohu PC
  • Zjistit funkčnost vašich zakoupených aplikací a zařízení ve W10!
  • Zjistit, zda veškeré připojené periferie (EKG, EEG, RTG, CRP.......) mají k dispozici ovladače na Windows 10 a případně za jakou cenu
  • Ověřit kvalitu záloh dat, případně kontrola image disku